Om 20:00 de klok € ticker schrijft op Sport: De winnaar Giniel de Villiers (VW), de 5e Etappe van de Dakar Rally van Neque naar San Rafael (506 km) voorsprong op zijn collega Dieter Depping (VW), die uiteindelijk slechts 2:18 minuut te missen zijn eerste overwinning, en de verrassing man Robby Gordon (Hummer), de enige te sluiten in de duinen was overtuigend. Nieuwe algemene leider Nasser Al-Attiyah (BMW) uit Qatar, die taken overneemt van Carlos Sainz (VW) aan de top.
De etappe van vandaag werd beschouwd als de moeilijkste in de eerste week. Giniel de Villiers en Dirk von Zitzewitz hebben aangetoond met de etappe te winnen, dat zij behoren tot de top favorieten. Vooral in de duinen op de laatste 40 km van het podium, het veld lijkt te hebben nu verbreed.
Tijdens de avond is er zeker een rechtstreeks verslag van Dirk hier in Dakar podcast .
Update: De huidige algemeen klassement leider Nasser Al-Attiyah was zichtbaar in de problemen met de temperatuur van de motor en daardoor verloor 15 minuten, net als in een persbericht van de X-raid moet worden gelezen. De koeler was waarschijnlijk verstopt met bloemen: "Het is geweldig om weer marktleider, maar het kan zijn zo veel beter vandaag," zei Al-Attiyah. "Ik had in de duinen in de stof stopt ongeveer 15 minuten, omdat de motor oververhit was en de temperatuur zou niet gaan. Ik heb geprobeerd om de radiator ontstoppen, maar het was vol van deze bloemen, geen kameel gras, maar een speciaal soort bloemen dat was het stoppen van de luchtstroom. "
Soortgelijke berichten










3 reacties tot nu toe.
1 Monika - F650 GS / / 07/1/2009 om 23:48
Hoi Dirk,
De Villiers u en proficiat aan de eerste Stage overwinning in deze Dakar.
Keep it up! Toi, toi, toi vanaf de ijzige
Hamburg.
2 Helge Siems / / 7 januari 2009 om 23:49
# 305 - Giniel de Villiers (ZA), 1 Plaats been / 2 Plaats overall
"Al bij al een geslaagde dag, die zou kunnen zijn zelfs nog beter uit te voeren. In het begin hebben we het gemakkelijk vrij rustig, en vervolgens aan te vallen tegen het einde meer en meer. Deze tactiek heeft vruchten afgeworpen, maar helaas hebben we ook gevangen genomen een velg schade, zoals we gevangen een steen verborgen in het zand. Dat kostte ons wat tijd. Onze eerste etappe te winnen we erg blij, vooral omdat het is de moeilijkste stap tot dusver in deze 'Dakar' was. "
3 Podcast: San Juan - San Rafael "Zitzewitz Rallye Weblog / / 15/01/2010 om 10:58
[...] Vorig jaar was waarschijnlijk het vijfde Neque etappe van San Rafael. Ze werd beschouwd als de meest moeilijke fase van de eerste week. Gerelateerde berichten: Dakar 2010: [...]
Commentaar op dit verhaal